Egy kis olvasnivaló

Az elmúlt időszakban másik, általános agaras témájú weboldalunkra, a raba-agar.hu -ra felkerült pár tartalmas írás.

Beszélgetés Liam Downlinggal, a Ballymac kennel tulajdonosával.
“Visszaemlékezve arra a korszakra, amikor apám agarakat tenyésztett, ő és agárrajongó barátai mindig kiemelt jelentőséget tulajdonítottak annak, hogy a leendő tenyészkan vagy -szuka jó anyai vonalból származzon. Ez a filozófia mindig a meghatározta a saját gondolkodásmódomat, ugyanakkor én hangsúlyt fektetek a tenyészszuka saját teljesítményére is. Az erős győzni akarás („will to win”) nagyon fontos és kedvelem, ha egy szuka hamar eléri a legnagyobb sebességét („early toe”, „early pace”).”
Liam Dowling kérdezz – felelek

Rich Hassall, akivel közösen tervezünk egy almot 2021-re, több részletben nyilatkozott agaras múltjáról és tenyésztői elképzeléseiről.
“De extrém szigorú vagyok, csak a kivételes pedigréket kedvelem, az anyának már muszáj legalább egy UK / IRE 1. kategóriás versenygyőztes kölykének lennie (megj.: a többfordulós versenyek lehetnek első, második és harmadik kategóriások, a pénzdíjazás összegétől függően, nyilván az első kategóriában van a legnagyobb nyeremény, és emiatt persze a legerősebb mezőny is), és a többieknek is kiegyensúlyozottan felső osztálybeli versenyzőnek kell lenniük, kanoknak és szukáknak egyaránt. A szuka lehet esetleg egy igazi szupersztár kevésbé tehetséges alomtestvére, akit nem sokat versenyeztettek, és sosem halasztották el a tüzelését hormonokkal. A vérvonalaknál nem elég, ha a teljesítmény kiemelkedő: a szukák jó anyák is legyenek egyben, már legelső almuknál is.”
1. rész
2. rész
3. rész

Egy ausztrál tanulmány adatai a versenyző angol agarakról.
“Verseny után 30 perccel az emésztőrendszer készen áll táplálék emésztésére, de az immunrendszer 30-120 percig nem működik. A végtagokra helyeződő nyomás okozta stressz 7-10 nap alatt regenerálódik.”
Greyhound Athlete

Bullet